Školní řád (78 KB)

Změny ve školském zákoně

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo informační materiály ke změnám v předškolním vzdělávání, které souvisí s novelou školského zákona. Jde o zavedení povinného předškolního vzdělávání, nárokovost mladších dětí na přednostní umístění v mateřské škole a s tím související určení spádovosti školy.

Materiály jsou rozděleny pro zákonné zástupce dětí, pro mateřské školy a pro zřizovatele, aby umožnily snazší orientaci v nově nastavených pravidlech. Zároveň je vydána souhrnná informace o všech změnách, které se týkají předškolního vzdělávání, a které vyplývají z novely školského zákona.

Informace pro zákonné zástupce: Informace o povinném předškolním vzdělávání – rodiče.pdf

Informace pro zřizovatele: Informace o povinném předškolním vzdělávání – zřizovatel.pdf

Informace pro školy: Informace o povinném předškolním vzdělávání – školy.pdf

Souhrnné informace o povinném předškolním vzdělávání: Souhrnné informace o povinném předškolním vzdělávání.pdf